Στον Σκοπευτικό Σύλλογο Βόλου ο πατέρας της Κορακάκη

232

 Σήμερα έγιναν Αγώνες Κυπέλλου – Πρόκρισης Ε.Ο. πυροβόλων όπλων (πιστολίου ελεύθερου, σπορ και ταχύτητας και τυφεκίου 0,22 3Χ20 και πρηνηδόν) και αύριο Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου ελεύθερου, σπορ και ταχύτητας και τυφεκίου 0,22 3Χ20 και πρηνηδόν) με διοργανώτρια τη Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος στο σκοπευτήριο Ε.Α.Κ. Νέας Δημητριάδος Βόλου και ώρα έναρξης 09.00.

 

  

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΑΘΕΡΟΥ ΚΑΙ ΠΗΛΙΝΟΥ ΣΤΟΧΟΥ
ΚΑΙ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ IPSC ΑΠΟ 14/10 ΕΩΣ ΚΑΙ 20/10/2016 

 

  1. Αγώνας Β’ κατηγορίας την 17 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Σ. Χανίων «Ο ΒΑΡΔΑΣ» στο Ε.Σ. Χανίων με ώρα έναρξης 17.00.
  2. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης και στάνταρντ) του Σ.Ο. Νομού Εύβοιας στο σκοπευτήριο Ριτσώνας Χαλκίδας με ώρες έναρξης 15.30 και 09.30 αντίστοιχα.
  3. Αγώνες Β’ κατηγορίας στις 15 και 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου κεντρικής πυροδότησης, σπορ και στάνταρντ του Α.Σ.Σ. «ΛΕΥΚΟΡΕΙΤΗΣ» στο σκοπευτήριο Ασκύφου Χανίων με ώρα έναρξης 09.00.
  4. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οτωβρίου 2016 πιστολίου σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Σ. Βύρωνα στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.30.
  5. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Ο. Πύργου «ΗΡΑΚΛΗΣ» στο σκοπευτήριο Αγγινάρας Πύργου Ηλείας με ώρες έναρξης 17.00 και 12.00 αντίστοιχα.
  6. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 17 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου κεντρικής πυροδότησης του Σ.Σ. Αστυνομικών Κέρκυρας στο σκοπευτήριο Γιατρών Κέρκυρας με ώρα έναρξης 17.00.
  7. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης και τυφεκίου 0,22 πρηνηδόν του Σ.Α.Σ. Δύστου στο σκοπευτήριο Δύστου με ώρα έναρξης 10.30.
  8. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης και τυφεκίου 0,22 πρηνηδόν του Σ.Ο. Σκύρου στο σκοπευτήριο Σκύρου με ώρα έναρξης 10.00.
  9. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας του Α.Σ.Σ. Γρεβενών «ΑΒΡΕΑΣ» στο π.β. Κυρακαλής Γρεβενών με ώρα έναρξης 16.00.
  10. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου κεντρικής πυροδότησης του Σ.Α.Σ. Πατρών στο π.β. Αρόης Πατρών με ώρα έναρξης 09.00.
  11. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης, σπορ και στάνταρντ) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου κεντρικής πυροδότησης, σπορ και στάνταρντ) του Σ.Ο. Καλαμάτας «ΑΡΤΕΜΙΣ» στο π.β. 9ου ΣΠ Καλαμάτας με ώρα έναρξης 09.30.
  12. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Σ. Δήμου Ταμασίου στο σκοπευτήριο Ανάβρας με ώρα έναρξης 08.00.
  13. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας του Σ.Ο. «ΑΓΩΓΗ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  14. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Σ. Καστοριάς στο π.β. Άργους Ορεστικού με ώρα έναρξης 10.00.
  15. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του ΣΚ.Ο. Ιωαννίνων στο σκοπευτήριο Δ. Ζίτσας Ιωαννίνων με ώρα έναρξης 09.00.
  16. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) του ΑΘΛ.Ο.Σ. στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  17. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 14 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) με ώρα έναρξης 12.00 και 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) και 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) με ώρα έναρξης 09.00 και 18 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και Μ.Δ. ταχείας) του ΑΘΛ.Ο.Σ. στο σκοπευτήριο στρατοπέδου Ιλάρχου Βαρύτη στο Γουδί με ώρα έναρξης 12.00.
  18. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Σ. «ΚΟΝΔΩΡ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.30.
  19. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Σ.Α.Σ.Π.Α. «ΑΘΗΝΑ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 08.30.
  20. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Α.Σ.Π.Α. «ΠΟΣΕΙΔΩΝ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 08.00.
  21. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Σ.Χ. «ΔΙΑΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  22. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Ο.Δ.Π.Α. «ΛΑΠΙΘΑΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  23. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Ο. Αττικής στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  24. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Σ.Ο.Α. «ΑΤΛΑΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  25. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Σ. «ΠΕΛΑΣΓΟΙ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  26. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας), 16 (πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας) και19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας) του Σ.Π.Σ. «ΑΕΤΟΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  27. Αγώνας Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Χ. «ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  28. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας) και 16 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας) του Α.Σ.Ο. «ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  29. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Ε.Σ.Σ. «ΑΛΦΑ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.30.
  30. Αγώνας Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Σ. «ΤΟΞΟΤΗΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  31. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Σ.Σ. Κηφισιάς στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  32. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του «ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 10.00.
  33. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Σ. «ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.30.
  34. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 20 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Ο. Ανατολικής Αττικής στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρες έναρξης 10.30 και 17.30 αντίστοιχα.
  35. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας) και 17 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας) του Α.Σ.Σ. «ΑΧΙΛΛΕΑΣ» στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 13.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  36. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 18 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Ο.Σ. Ιστορικών Όπλων στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρες έναρξης 09.00, 17.30 και 17.30 αντίστοιχα.
  37. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας), 16  (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας) και 19 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας) του Α.Σ.Ο. Νέας Ιωνίας στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα..
  38. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Ο. Πειραιά στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 12.00, 12.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  39. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Σ.Ο. «ΣΦΑΙΡΑ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  40. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του «ΟΛΥΜΠΙΟΣ» Γ.Σ. στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 10.00.
  41. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Σ. Θηβών στο σκοπευτήριο Υπάτου Θηβών με ώρα έναρξης 10.00.
  42. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης) και 16 Οκτωβρίου 2016(πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ. Οινοφύτων «ΚΑΠΕΤΑΝ Ι. ΛΙΑΠΗΣ» στο σκοπευτήριο Οινοφύτων με ώρα έναρξης 10.00.
  43. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Ο. Πάρου – Αντιπάρου στο σκοπευτήριο Αγίου Βλάσση Πάρου με ώρα έναρξης 09.00.
  44. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Σ. Επιδαύρου στο σκοπευτήριο Καλούδα Δήμαινας Επιδαύρου με ώρα έναρξης 09.00.
  45. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Ο. Αιτωλοακαρνανίας «ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ» στο π.β. 132 ΣΜ Αγρινίου με ώρα έναρξης 10.00.
  46. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και τυφεκίου ΜΔ 300μ. του Σ.Ο. Αργολίδας στο ΚΕΜΧ Ναυπλίου με ώρα έναρξης 11.00.
  47. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Ο. «ΩΡΙΩΝ» στο π.β. Κανδηλίου Μεγάρων με ώρα έναρξης 09.30.
  48. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης και ΜΔ ταχείας του Ε.Σ.Ο.-01 στο π.β. Κανδηλίου Μεγάρων με ώρα έναρξης 09.00.
  49. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Ο. Αρκαλοχωρίου στο σκοπευτήριο Στείρωνα Αρκαλοχωρίου με ώρα έναρξης 14.30.
  50. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του ΣΚΟ.ΠΟ. Σαλαμίνας στο σκοπευτήριο στην περιοχή Γκινάνι Δ.Δ. Αιαντείου Σαλαμίνας με ώρα έναρξης 10.00.
  51. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 16 (πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου ΜΔ ταχείας και 0,22 ταχείας) του Σ.Π.Σ. «ΠΗΓΑΣΟΣ» στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 11.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  52. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Ο. Λακεδαιμονίων «ΛΕΩΝΙΔΑΣ» στο π.β. ΚΕΕΜ Σπάρτης με ώρα έναρξης 09.30.
  53. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Ο. Παλαιοχωρίου Μάνδρας στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 09.00.
  54. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης) του Ο.Α.Σ. Κορινθίας στο π.β. 698 ΑΒΠ Κορίνθου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 16.00 αντίστοιχα.
  55. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 15 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Α.Σ.Ο. Σάμου στο π.β. Στεφάνας Σάμου με ώρα έναρξης 09.30.
  56. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης και σπορ), 16 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης και σπορ) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου κεντρικής πυροδότησης και σπορ) του ΣΚ.Ο. Λαμίας στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρες έναρξης 09.00, 09.00 και 17.30 αντίστοιχα.
  57. Αγώνες Γ’ κατηγορίας στις 15 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης), 16 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης), 18 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης) και 19 Οκτωβρίου 2016 (πιστολίου στάνταρντ, σπορ, κεντρικής πυροδότησης) του Α.Σ.Ο. «ΕΛΙΤ» στο σκοπευτήριο Ασπροπύργου με ώρα έναρξης 11.00.
  58. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου στάνταρντ, σπορ και κεντρικής πυροδότησης του Σ.Ο. Κρουσώνα «ΜΑΛΕΒΙΖΙ» στο σκοπευτήριο Βουλισμάτων Ηρακλείου με ώρα έναρξης 16.00.
  59. Αγώνας Γ’ κατηγορίας την 19 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου σπορ, στάνταρντ, κεντρικής πυροδότησης, Μ.Δ. ταχείας και ελεύθερου και τυφεκίων 0,22 πρηνηδόν και τριών στάσεων και ΜΔ 300μ πρηνηδόν και τριών στάσεων του ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΥ Α.Σ. και του Γ.Σ. «ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ» – συνδιοργάνωση – στο π.β. ΣΕΑΠ Ηρακλείου με ώρα έναρξης 16.00.
  60. Αγώνας Β’ κατηγορίας στις 16 Οκτωβρίου 2016 πιστολίου κεντρικής πυροδότησης, σπορ, στάνταρντ, ΜΔ ταχείας, ελεύθερου και ταχύτητας και τυφεκίων 0,22 πρηνηδόν και ΜΔ 300μ πρηνηδόν του Α.Ο. «ΜΠΟΥΝΤΟ» στο π.β. στρ/δου Κατσιμήτρου Ιωαννίνων με ώρα έναρξης 09.00.
  61. Αγώνας Β’ κατηγορίας την 19 Οκτωβρίου 2016 ελεύθερου πιστολίου και τυφεκίου 0,22 πρηνηδόν της Σ.Λ. «ΖΕΥΣ» στο Ε.Σ. Βύρωνα με ώρα έναρξης 16.00.
  62. Αγώνας Β’ κατηγορίας αεροβόλων όπλων ΑΓΕΝ και Παίδων την 19 Οκτωβρίου 2016 της Σ.Λ. «ΖΕΥΣ» στο σκοπευτήριο αεροβόλων Καλλιθέας με ώρα έναρξης 16.00.

ΠΗΛΙΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ

  1. Αγώνας Περιφερειακού Κυπέλλου Ελλάδος Compak Sportingτην 16 Οκτωβρίου 2016 του Σ.Ο. Πυργετού «ΩΡΙΩΝ» στο σκοπευτήριο Πυργετού με ώρα έναρξης 09.00.

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ IPSC

  1. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 του Ε.Σ.Ο.-01 στο π.β. Κανδηλίου Μεγάρων με ώρα έναρξης 09.00.
  2. Αγώνας Πρακτικής σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 του Ο.Π.Σ. Καρδίτσας στο σκοπευτήριο Καλλιθήρου Καρδίτσας με ώρα έναρξης 09.00
  3. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 του ΣΚ.Ο. Ιωαννίνων στο σκοπευτήριο Δ. Ζίτσας Ιωαννίνων με ώρα έναρξης 09.30.
  4. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 14 Οκτωβρίου 2016 του Σ.Α.Σ. Κω «ΑΡΤΕΜΙΣ» στο π.β Χριστού Αντιμάχειας Κω με ώρα έναρξης 16.00.
  5. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Ο. Ανατολικής Αττικής στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 10.00.
  6. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 20 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Ο. Ανατολικής Αττικής στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 17.30.
  7. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 15 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Σ. «ΑΧΙΛΛΕΑΣ» στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 13.00.
  8. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής λειόκανου τυφεκίου την 15 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Σ. «ΑΧΙΛΛΕΑΣ» στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 13.00.
  9. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 17 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Σ. «ΑΧΙΛΛΕΑΣ» στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 17.30.
  10. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής λειόκανου τυφεκίου την 17 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Σ. «ΑΧΙΛΛΕΑΣ» στο π.β. ΣΣΕ στη Βάρη με ώρα έναρξης 17.30.
  11. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 15 Οκτωβρίου 2016 του Σ.Ο. Ρόδου στο σκοπευτήριο Κάτω Καλαμώνα Ρόδου με ώρα έναρξης 15.00.
  12. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 των Ο.Π.Σ. Βόλου στο σκοπευτήριο Ξυλοράχης Δ. Αισωνίας Βόλου με ώρα έναρξης 09.00.
  13. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 των Α.Σ.Ο. Ζαχάρως και Α.Ο. «ΜΠΟΥΝΤΟ» – συνδιοργάνωση – στο σκοπευτήριο στο Ψηλό Κλαρί Ηλείας με ώρα έναρξης 16.30.
  14. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής πιστολίου την 16 Οκτωβρίου 2016 του Α.Σ.Ο. Χανίων στο σκοπευτήριο Σκινέ Χανίων με ώρα έναρξης 09.00. (LEVEL II ΚΥΠΕΛΛΟ Δ’ ΖΩΝΗΣ)
  15. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 των Σ.Ο. Κοζάνης και Α.Ο.Σ. Κοζάνης – συνδιοργάνωση – στο π.β. Ν. Νικόπολης Κοζάνης με ώρα έναρξης 09.00. (LEVEL II ΚΥΠΕΛΛΟ Α’ ΖΩΝΗΣ)
  16. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής στις 15 (prematch κριτών) και 16 Οκτωβρίου 2016 (λοιποί αθλητές) του Σ.Ο. Σπάρτης στο σκοπευτήριο Σελλασίας Σπάρτης με ώρα έναρξης 09.00. (LEVEL II ΚΥΠΕΛΛΟ Γ’ ΖΩΝΗΣ)
  17. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής στις 15 (prematch κριτών) και 16 Οκτωβρίου 2016 (λοιποί αθλητές) του Α.Σ.Ο. Ζακύνθου «ΣΜΠΑΡΟ» στο π.β. Λιθακιάς Ζακύνθου με ώρα έναρξης 09.00. (LEVEL II ΚΥΠΕΛΛΟ B’ ΖΩΝΗΣ)
  18. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 15 Οκτωβρίου 2016 των ΑΘΛ.Ο.Σ. και Ε.Ο.Π.Σ.Ε. – συνδιοργάνωση – στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 10.00.
  19. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 των ΑΘΛ.Ο.Σ. και Ε.Ο.Π.Σ.Ε. – συνδιοργάνωση – στο π.β. ΜΦΑΤ Χαϊδαρίου με ώρα έναρξης 10.00.
  20. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 16 Οκτωβρίου 2016 του Α.Ο. «ΜΠΟΥΝΤΟ» στο π.β. στρατοπέδου Κατσιμήτρου Ιωαννίνων με ώρα έναρξης 09.00.
  21. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής λειόκανου τυφεκίου την 16 Οκτωβρίου 2016 του Α.Ο. «ΜΠΟΥΝΤΟ» στο π.β. στρατοπέδου Κατσιμήτρου Ιωαννίνων με ώρα έναρξης 09.00.
  22. Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής την 19 Οκτωβρίου 2016 του Α.Ο. «ΜΠΟΥΝΤΟ» στο π.β. στρατοπέδου Παπακώστα Άρτας με ώρα έναρξης 15.00.


VolosPress.gr

 

normal;background:white’>Ξεκίνησε σήμερα Σάββατο 14/9/2016 το Κυπελλο Ελλαδος Σκοποβολής  επίλεκτων σκοπευτών – σκοπευτριών που συνδιοργανώνει ο Σκοπευτικός Σύλλογος Βόλου με την Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδοςστο Εθνικό Σκοπευτήριο Βόλου (ΕΑΚ Βόλου- Ν.Δημητριάδα). Οι αγώνες που συνεχίζονται και αύριο με την συμμετοχή τριάντα αθλητών και αθλητριών από δέκα σωματεία της χώρας, αποτελούν  πρόκριση για την Εθνική Ομάδα Σκοποβολής για διεθνείς αγώνες.normal;background:white’> Πρόκειται για τον πρώτο αγώνα επίλεκτων που η Σ.Κ.Ο.Ε. διοργανώνει στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βόλου μετά την ανακατασκευή των στόχων στα 25 μ. και 50 μ. που πραγματοποίησαν η διοίκηση του Σ.Σ.Β. με την βοήθεια του ΔΟ.Ε.ΠΑ.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ του Δήμου Βόλου/normal;background:white’>Στους αγώνες μεταξύ αλλων, έλαβαν μέρος, ο Διονύσης, αδερφός και ο Τάσος Κορακάκης, πατέρας και προπονητής της Ολυμπιονίκη Αννας Κορακάκη, που έκανε περήφανη την ελληνική  σκοπευτική οικογένεια στους φετινούς αγώνες του Ρίο. Η Αννα δεν έλαβε μέρος εφόσον βρισκεται σε περίοδο ξεκουρασης μετά το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Μπολόνια,στο οποίο πέτυχε εξαιρετικές επιδόσεις και επίσης σάρωσε στα μετάλλια.  Η Ομοσπονδία και όλοι οι επίλεκτοι αθλητές φιλοξενήθηκαν στους Αθλητικούς Ξενώνες του Πανθεσσαλικού από το Δήμο Βόλο.  Εκ μέρους της Ομοσπονδίας παρεβρέθηκαν πολλοί παραγοντες με επικεφαλής τον Γ. Γραμματέα κ Παπαγεωργίου.normal;background:white’>Εκπρόσωποι  του Δήμου, πολιτευτές του νομού συνομίλησαν με τους παραγοντες της Ομοσπονδίας και τον Τάσο Κορακάκη για το μέλλον της σκοποβολής. Ολοι συμφώνησαν ότι ο Βόλος, βρίσκεται στο κέντρο της Ελλάδας, διαθετει το Εθνικό Σκοπευτήριο, άριστες υποδομές διαμονής των αθλητών, τουριστικό κάλλος, ουσιαστική συμπαράσταση του Δήμου και την ιστορική υπευθυνότητα του Σκοπευτικού Συλλόγου, ως διοργανωτή μεγάλων αθλητικών συναντήσεων, ώστε μπορεί η πόλη να προσελκύσει αθλητικό τουρισμό και να βοηθήσει στην ανάπτυξη της περιοχής. normal;background:white’>Το αθλητικό συμβάν κάλυψε δημοσιογραφικά η κάμερα του Αστρα και ο φωτογράφος Ντίνος Μπουρλής. normal;background:white’>Μεταξύ του κοινού που παρακολούθησε τους αγώνες την πρώτη ημέρα ήταν και ο δικηγόρος  Σάκκης Κοκκίνης παλαιός αθλητής του Σκοπευτικού Συλλόγου Βόλου,πάντα αρωγός και σύμμαχος στους φίλαθλους σκοπούς του Συλλόγου.

 

Απάντηση