Χρυσό γκολ στο 93′ για τον Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004 (photos)

415
Νίκη με γκόλ στο 93′, 2-1 επικράτησε η Γυναικεία ομάδα του Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004 με αντίπαλο την Πανσερραϊκή στο ΕΑΚ Βόλου
Σε ένα όμορφο και γεμάτο συγκινήσεις παιχνίδι η ομάδα μας πέτυχε τη νίκη επι της Πανσερραϊκής με 2-1 και σταθεροποιήθηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών.
Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και ήδη στα 10 πρώτα λεπτά είχε χάσει 2 πολύ καλές ευκαιρίες να πετύχει γκολ. Το 1-0 έγινε στο 25′ όταν μετά απο ωραία εκτέλεση φάουλ της Γάτσιου, απέκρουσε η τερματοφύλακας των Σερρών αλλά η Βέτσικα πήρε το «ριμπάουντ» και με δυνατο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Η χαρά όμως δεν κράτησε πολύ αφου η ομάδα των Σερρών 3 λεπτά αργότερα ισοφάρησε με κοντινό πλασέ. Είχε προηγηθεί κτύπημα φάουλ απο δεξιά στο οποίο η μπάλα προσέκρουσε αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι.

Το 2ο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με πολλές ευκαιρίες μπροστά και στις δύο εστίες. Η ομάδα μας έχασε σωρεία ευκαιριών να καθαρίσει το παιχνίδι με κλασσικότερες τα τε-α-τετ της Οικονόμου, της Γρηγοριάδη και της Γάτσιου. Στο 88′ η ομάδα των Σερρών πέτυχε γκολ το οποίο ο διαιτητής σωστά ακύρωσε μετά απο υπόδειξη οφσάϊντ της επόπτη.
Και φτάσαμε στο 93′ όταν μετα απο τρία διαδοχικά κόρνερ της Γάτσιου, η αρχηγός της ομάδας Μαρία Γουγούση με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του ματς.

Η ομάδα μας έφτασε με τη νίκη αυτή τους 19 βαθμούς, και απομακρύνθηκε απο τους πιθανούς διώκτες της.
Επόμενο παιχνίδι την ερχόμενη Κυριακή με την ομάδα του Μαγνησιακού.
ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Γρηγοριάδη, Αβντόλι, Σταυροπούλου, Τσελίκα (94′ Σταμοπούλου), Γάτσιου, Πούλιου, Ανδρέου (70′ Δημητριάδη), Οικονόμου, Βέτσικα.