ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 2 : 1 ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ (+PHOTO)

450

Ολυμπιακός Βόλου- Ρήγας Φεραίος 2-1 Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, ο Ολυμπιακός Βόλου λυτρώθηκε και πήρε το τρίποντο απέναντι σε έναν ανταγωνιστικό Ρήγα Φεραίο. Η ομάδα του Βελεστίνου άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με κεφαλιά του Τζοβάρα μετά από σέντρα του Γκίκα από τα αριστερά, ενώ στο 33ο λεπτό ο Ρήγας Φεραίος έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Σπαθής αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Στουρνάρα. Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε την κατοχή της μπάλας, τις ευκαιρίες ωστόσο αυτές δεν μπορούσαν να μετουσιωθούν σε γκολ, καθώς ο Ρήγας είχε προετοιμαστεί κατάλληλα κι έκλεινε τους διαδρόμους των ερυθρολεύκων. Ωστόσο όλα έδειχναν κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού ότι η πίεση του Ολυμπιακού Βόλου θα του έδινε το αποτέλεσμα. Στο 81ο λεπτό ο Δωματάς ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Τζοβάρα και ο ρέφερι του αγώνα υπέδειξε πέναλτι. Εκτελεστής ήταν ο Mασάντο, ο οποίος έγραψε ένα λεπτό μετά το 1-1. Βέβαια οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να πλαγιοκοπούν τον αντίπαλο και λίγα λεπτά μετά στο 88ο λεπτό ο Μουκάμ από τα αριστερά έβγαλε μπαλιά στην καρδιά της άμυνας του Ρήγα και ο Ευθυμιάδης με διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-1, δίνοντας την νίκη και τους τρεις βαθμούς στον Ολυμπιακό Βόλου.

Οι συνθέσεις
Ολυμπιακός Βόλου: Κατσούλης, Στουρνάρας, Ιωαννίδης (46′ Ευθυμιάδης), Ζώνας, Dojkic, Σταύρου (92′ Πότσι), Οικονόμου (62′ Αναστασίου), Δωματάς, Moukam, Machado, Φλίγκος. Ρήγας Φεραίος: Παπαγιάνης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου (92′ Καναβός_, Κιπτίου, Γεωργατζής (92′ Τσελεπής), Τζοβάρας (90′ Μπόρας), Γκίκας, Σέττος