Τηλυκράτης- Ολυμπιακός Βόλου 1-1

284
Μπορεί ο Ολυμπιακός Βόλου να πραγματοποίησε την καλύτερή του εμφάνιση αφανίζοντας ουσιαστικά τον Τηλυκράτη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ωστόσο δεν κατάφερε να «καθαρίσει» το παιχνίδι, από το οποίο έφυγε με τον ένα βαθμό ισοπαλίας.
Ο Ολυμπιακός Βόλου ξεκίνησε πολύ δυναμικά το παιχνίδι και ήταν ο κυρίαρχος αυτού, δημιουργώντας ευκαιρίες και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο.
Οι ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου ήταν πολλές από τους ερυθρόλευκους, με το πρώτο γκολ να σημειώνεται στο 34ο λεπτό με κεφαλιά του Φλίγκου μετά από πάσα του Μούκαμ.
Η συνέχεια ήταν το ίδιο επιθετική για τον Ολυμπιακό Βόλου, που όμως δεν κατόρθωσε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες σε γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής προχώρησε σε αλλαγές στο σχήμα, βάζοντας Σουάνη, Κέρη και Dojkic στις θέσεις των Φλίγκου, Ευθυμιάδη και Machado.
Δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου ο Σουάνης βγήκε στην αντεπίθεση και ανατράπηκε, με αποτέλεσμα να υπάρχει διαμαρτυρία για φάουλ.
Οι παίκτες του Τηλυκράτη εκμεταλλεύτηκαν την αναστάτωση και ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ιασωνίδη.
Επόμενο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό Βόλου θα είναι αυτό της Κυριακής 12 Φεβρουαρίου 2017 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στις 15:00 κόντρα στην Πύδνα Κίτρους.

Οι συνθέσεις
Τηλυκράτης: Καραγκούνης, Βρετός (62′ Καλογέρης), Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης,Πολυχρονάκης, Κοντογιάννης (53′ Περιστέρης), Κτενάς (78′ Γεωργάκης), Σιδέρης, Παπαδόπουλος, Μακρυγιάννης.

Ολυμπιακός Βόλου: Κατσούλης, Ιωαννίδης, Χολέβας, Ευθυμιάδης (59′ Κέρη), Ζώνας, Σταύρου, Δωματάς, Οικονόμου, Φλίγκος (72′ Σουάνης), Machado (82′ Dojkic), Moukam.