Το Σάββατο ο Γεν. Γραμματέας Οικονομικής Πολιτικής Χρ. Τριαντόπουλος, επισκέφτηκε το Δήμο Λίμνης Πλαστήρα, σε συνεργασία και με τον Αντιπεριφερειάρχη Κ. Νούσιο.
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s600x600/142077723_2259463587531860_1979239941993982345_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeGl0TDqkjRz0sJI_n0rQ4_fubzZFEm4qZy5vNkUSbipnDyQMgPsuOPAF595E3vxaiIFMe4EMLrI8MXKsWgJl4Jm&_nc_ohc=A-qCbvjeLCEAX9mHBGu&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&tp=7&oh=c54c940a796552f0cc05c95ce6bfa023&oe=6034F5FD)
Εκεί είχε σύσκεψη εργασίας με το Δήμαρχο Π. Νάνο για την προώθηση των έργων αποκατάστασης και ενίσχυσης, ενώ συζήτησε και για μια σειρά ζητημάτων για την ευρύτερη ανασυγκρότηση της περιοχής.
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s600x600/142401334_2259463607531858_6676382963981694286_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeEN2rCvXexnZ1WvCZpQa8QpTxP4q00FTtlPE_irTQVO2VY4KLd7e1Y6IB1Xg7Tpu8tL2ehWTguKDhlnqCaKXdNX&_nc_ohc=P8bdFuVLpMgAX-cl9TO&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&tp=7&oh=c84ee66cba3cdc5aead85da1759c2c3b&oe=60333148)
Παράλληλα, επισκέφτηκε δημοτικές ενότητες που συνεχίζουν να έχουν προβλήματα με κατολισθήσεις, τα οποία ενδυναμώνονται από τις βροχές -όπως αυτή κατά τη διάρκεια της επίσκεψης στο πεδίο.
![](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s600x600/142164697_2259463624198523_2516177469448207311_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeFZrT4eGpi9vpj_A2dpmKdyX4oHP67d5xhfigc_rt3nGIu5-Flmwtc7xkE4IJPo8lZnkN3SVlm9ixJ37_-hXnqf&_nc_ohc=94SopfUEJrwAX-eJkvS&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&tp=7&oh=6769b9b5a58b006b1e1c51cec292a918&oe=6034E387)
![](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s600x600/142573630_2259463660865186_5618282677504405699_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeH4IEAKzl38Kye8jH0jQqGPJPRsNn_mcrYk9Gw2f-ZytorkCf280QG6Jr1tmh2EjmW-UFIqa4qWhYcquyslmTyg&_nc_ohc=hQW3KW9is5EAX_vg3TS&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&tp=7&oh=0d62ea6427d05ffc675ac47a6d6ce239&oe=6033CEE0)